Únor 2017

Report směny

15. února 2017 v 12:12 | Kalić |  Deník taxikáře
Středa 8.2.2017

První rito bylo z Ruzyně takřka přes celou Prahu. Přišli dvě zákaznice, zase asi rusky, nebo ukrajinky. Jedna z nich byla velice obézní, ale bylo vidět, že má asi problémy se štítnou žlázou, protože měla i nateklý krk. Nicméně, když si sedla do auta, tak se auto nahnulo na pravou stranu, protože měla asi tak 150kg. Takže když jsem jel do levotočivý zatáčky, tak jsem musel opatrně, aby jsme se nepřevrátili. Pokec za jízdy byl příjemnej a zákaznice taky. Příjemnej začátek za víc jak 300,-.

Druhý rito bylo ze Žižkova do Nuslí. Nasedla mi docela pěkná mladá slečna. Bohužel v polovině jízdy jsem zjistil, že má na klíně malýho pejska. Tak jsem jí řekl, že toho pejska musí příště nahlásit. Ona se mě zeptala proč? Tak jsem jí řekl, že když by přijel řidič, kterej pejsky nevozí, tak by jí neodvezl, nebo by jí naúčtoval příplatek za pejska. Zeptala se mě, proč by se měl hlásit tak malej pejsek? Tak jsem jí vysvětlil, že pokud by přijel řidič, kterej je alergickej na zvířecí srst, tak by mohl dostat záchvat a mít problém. Slečna pochopila a dál se už neptala. To je problém většiny zákazníků. Vemou si do kabelky či psí taštičky pejska a nenahlásí je a doufají, že to nezjistíme. Nakonec, když vystupovala, tak otevřela dveře do cesty autobusu, kterej mi je málem urazil. Tak jsem jí řekl, že musí počkat až jí řeknu, že může vystoupit. Opět problém většiny lidí, otevřou dveře od auta, aniž by se přesvědčili, že nic nejede.

Třetí rito bylo ze Strašnic na Prosek. Přijel jsem do automobilky pro firemní zákaznici, tudíž jízda na fakturu. Příjemná starší paní, se kterou jsme se bavili o tom, že má doma manžela už dvacet let, tak jsem jí řekl, ať si toho váží, protože takovej vztah už nemusí nikdy mít. Já mám doma taky přítelkyni, kterou miluju a už jsme spolu skoro deset let. Máme spolu dvě děti a přežili jsme spolu bídu a zatracení dnešního světa. Takže je to moje jediná žena v mým životě a jednou si jí vemu za ženu. Bavili jsem se i o nevěře, že ona by svého manžela nemohla podvést a nechápe, jak to někteří můžou udělat. Vysvětlil jsem jí, že nevěra většinou vzniká tak, když něco doma chybí. Člověk pak jde jinam, kde něhu a porozumnění najde automaticky a bez keců. Řekla, že mám pravdu. Tak mi poděkovala za přijemnej rozhovor a s úsměvem jsme se rozloučili.

Čtvrtý rito bylo ze Záběhlic do Měcholup. Přijel jsem pro starší paní, se kterou jsem si povídal o tom, že má ještě stále oba rodiče, kterým je přes devadesát let a ona se o ně stará sama. Syna sice má, ale je v zahraničí a dělá tam doktora. Říkala, že pokud je rodina pohromadě a všichni si mezi sebou rozumí, tak ti lidé se dožívají daleko vyššího věku, což je pravda, protože pokud má někdo klid a jistotu, tak přežije daleko déle. Já se taky starám o svou rodinu a taky mám co dělat. Ráno v sedm vstávat, v půl osmý odvést dceru do školy, v osm vyrážím do práce do Prahy a okolo půl desátý už jsem nastrojenej a připravenej vydělávat. Večer pak jedu domů abych byl doma nejpozději tak v jedenáct večer. Ráno zase ten samej kolotoč. Bohužel to není pravidlem. Když jsou potřeba peníze, tak jsem v práci dva i tři dny a pak teprve jedu domů. Už se mi jednou stalo, že jsem byl v práci dva a půl měsíce a nemohl jsem jet domů i přes to, že to mám domů jen 110 km. Paní mi řekla, že to je strašný a jak to můžu vydržet? Řekl jsem jí, že už to tak dělám skoro osm let a jedinej problém, kterej mám, že beru prášky na žaludek, což je to nejmenší, co můžu mít. Na konci jízdy si postěžovala, že byla jízda trošku dražší. Tak jsem jí dal slevovou kartičku aby to měla příště levnější. Poděkovala, popřáli jsme si vše dobré a rozloučili jsem se.

Pro pátý rito jsem si musel z centra až do Dubče, ale dobrý, bylo to za 350,-. Taková starší pěkná panička, před barákem měla černýho mercedesa ( SLko ) a pěknej opravenej baráček. Moc jsme si nepokecali, ale když mi dávala dýško, tak se usmála. Děkuji madam :)

Šestý rito bylo z TV NOVA z Barrandova. Přijel jsem pro takovou mladou holčinu, kterou už jsem párkrát vezl. Sice nevim co tam dělá, ale během jízdy telefonovala asi s kolegyní a povídali si o líčení, takže asi maskérka.

Na sedmym ritě jsem nabíral tři studentíky gymnázia. Jeden frajer a dvě frajerky. Frajera občas vozim, takže je znám. Slečny si cestou vystoupili asi o kilák dál a s panem studentem jsme jeli až do Libně. Povídali jsme si o tom, že sem byl včera ubytovanej ve dvoupodlažnim střešním apartmánu, jenom za 850,- na noc. Tak mi řekl, že by se tam dělali bezva pařby. Sem mu řekl, že stopro. Vzhledem k tomu, že frajer vobčas hulí špeka, tak mi dal čuchnout k ňáký hezký paličce skanku, jelikož si taky občas dám trochu tý trávy. Hezky voněla, tak jsem jí pochválil. Při loučení mi pan studentík nechal hezký dýško a pá pá.

Na osmý rito sem jel pro frajera do Modřan. Říkal mi, že by chtěl jezdit s Uberem. Tak jsem mu vysvětlil, že řidiči Uberu jezdí většinou bez licence a veškerých oprávnění, tudíž načerno. Navíc při čekání v koloně na čekačce zaplatí víc, než za normální taxi. A to nemluvím o schválně delších trasách, kterou řidič Uberu občas jede. Tak si to fajer rozmyslel. Cestou jsme nabírali jeho kamaráda, kterej jezdí u Taxi Praha, takže kolega. Ptal se mě, jestli to u Jetaxu jezdí. Tak jsem mu řekl, že ráno ten drát zapnu a kdybych ho večer nevypnul, tak jezdim nonstop. Sice jezdím za levnější sazbu, ale ve finále, tam kde vyložím zákazníka, tak tam dostanu další rito a jestli mám přejezd 5 km, tak je to hodně. Stíhám i dvě zakázky za hodinu a to zase díky aplikaci Waze, která mě vede trasou, kde nejsou kolony. Oba poděkovali a ten taxikářskej kolega co platil mi nechal dýško a s úsměvem se rozloučili.

Na devátý jízdě sem jel pro pana inženýra a jeho rodinku. Jeli do Lucerny. Asi zase nějakej koncík bo co. Vykládal mi, jak taky jezdil kdysi drožku. Tenkrát to bylo dobrý v tom, že taxikářů bylo pár, všichni se mezi sebou znali, dalo se vydělat a nedělaly se průsery. Tak jsem mu to odsouhlasil a řekl, že dneska je taxikářů tři prdele, většina si myslí že můžou všechno a když jedu rozsvícenej a kroužim, tak mě klidně předjede rozsvícená drožka a frajer je ještě drzej. Taky mi říkal, že potom dělal vedoucího taxislužby a pak se odrazil dále. Ptali se mě, jestli neznám nějakýho Vlastu Buriana. Tak jsem řekl, že znám, ale už je po smrti :). Řekli mi, že mysleli taxikáře, tak jsem odpověděl, že bohužel neznám. Cestou nás lehce vybrzdil nějakej zamindrákovanej blbeček, jinak pohoda.

Na desátý rito sem jel pro holčinu na Pankrác. Jela dolů k vodě do Modřan. Cestou si poručila, abych jí zastavil u Mekáče, že si potřebuje nakoupit jídlo pro frajery za kterejma jede. Tak jsem jí ochotně zastavil u Meka, protože jsem na to zvyklej z noční. Lidi si často poručej zastavit u bankomatu, protože prachy prochlastali a na taxíka si potřebujou vybrat z karty. Nebo sem taky zastavoval na benzínkách pro nějaký občerstvení aby nechcípli hlady. Po chlastu je docela hlad. Poděkovala a při příjezdu už jí čekal nějakej boreček. Říkala mi, že budou řešit nějakej projekt, tak jim nakoupila jídlo, aby chudáci neměli hlad. Tak jsem jí řekl, že mám taky nějaký projekty a uvidim jak dopadnou. S úsměvem se rozloučila a odešla.

Poslední jedenáctý rito bylo ze Stodůlek do Krče. V zakázce bylo napsáno, že je pán slepý a má hůl. Když jsem přijížděl, tak už tam stál pán se slepeckou holí. Když jsem přijel k němu, vystoupil jsem a šel jsem mu otevřít dveře. Pán mi řekl, že kdybych nevystoupil, tak by na mě začal řvát. Řekl jsem mu, že jsem ještě jeden z mála gentlemenů kteří nevymřeli. Pán řekl, že to je dobře a s úsměvem si nastoupil. Cestou jsem se dozvěděl, že jede na třídní sraz a už jích sedm chybí. A to jim všem bylo 55 let. Tak mu říkám, že to je smutný, ale bohužel realita. Dnes člověk musí makat od rána do večera a má z toho hovno, akorát zničený zdraví. Přikývnul. Dál mi řekl, že i když moc nevidí, tak jednou šel okolo zastávky a slyšel řinčení skla. Nakonec zjistil, že tu zastávku demoluje jakýsi mladík, tak ho chytnul pod krkem a do příjezdu policie ho nepustil. Dal mu prej i pár facek. Vzhledem k tomu, že to byl syn radního, tak mu ještě policie řekla, že to neměl dělat a dostal podmínku za omezování osobní svobody a napadení. S nasráním mi řekl, že on chránil státní majetek, zadržel výtržníka a ještě to odnesl právě on. Tak mu říkám, že tohle je bohužel Česká Republika a že já měl bohužel už taky dvě podmínky za to, že mě dva frajeři vybrzdili. Dal jsem jim přes držku a oni si ještě stěžovali na policajtech a odnesl jsem to já. Nakonec mě poprosil, zda bych mu ještě neskočil nakoupit do krámu dvě flašky vína. Tak jsem mu řekl, že klidně. Zastavil jsem mu u obchodu, nakoupil jsem mu to víno a dojeli jsme na místo určení. Při vystupování mě poprosil, jestli bych ho nepřevedl na druhý chodník. Řekl jsem mu, že to je samozřejmost a pak jsme se rozloučili.

Dnešní směna celkem fajn. Jenom pár debilů za volantem, trochu sem se i najedl a moc sem se nerozčílil. Normálně troubim tak na dvacet debilů za volantem, deset debilů chodců a občas i na cyklistu a málokdy na motorkáře. Někdy se ani nestíhám moc najíst, protože honim koruny!

Vítejte v realitě!